Tepelná izolácia – použitie izolačného materiálu

Mnoho argumentov je aj za priamo alebo keď sa dodatočne vykonáva tepelná izolácia, to však málokto vie, že nie len jeden spôsob a výber materiálu existuje k jej prevedeniu. V našej firme predávame hlavne polystyrén, platne oceľovej a sklenenej vlny, ktoré používame k izolácii rôznych častí domu. Sklenená vlna je materiál rozličnej hustoty, krorý stojí zo sklenných vlákien pripomínajúcich svojou textúrou vlnu, je vhodný nielen na tepelnú izoláciu ale aj na zvukovú izoláciu.

Tepelná izolácia pochádza “zo vzdušnosti”, totiž z toho, že je vyrobená tak, že aby aj medzi sklenenými vláknami zostala vzduchová bublinka. Prednosťou je, že je ľahko prepravovateľná, lacná, výborne izolačná, zabráni rozšíreniu požiaru, dokonca výnimočne dobre drží tvar, avšak nie je enviromentálne vhodná, vdychovanie môže byť škodlivé.

Izolačné látky polystyrénu sú oproti tomu úplne ekologicky priaznivé, dokonca sú veľmi ľahké, takto je ich prevoz ešte ľahší, ľahšie sa tvarujú napr. ako sklenená vlna. Nie sú škodlivé na zdravie, avšak majú určité riziko: v prípade neodborného prevedenia môžu byť horľavé, resp. vplyvom slnka zožltnú. Oceľová vlna má priaznivé vlastnosti sklenenej vlny, naviac má vodovzdorné schopnosti a je tiež vynikajúci zvukovo izolačný materiál. Samozrejme aj nedostatky a nebezpečenstvá sú podobné: nesmie sa vdychovať a okrem toho aj menej drží tvar. A k tomu ešte musíme pridať, že je to drahšia alternatíva.

štvrtým typom je izolácia s celulózou, ktorá je v plnej miere bezškárovým prevedením, ako polystyrén je ekologická a ďaľšia pozitívna vlastnosť je, že v nej nachádzajúce sa prídavné látky chránia aj pred škodcami. Síce nie je horľavá ale prehrieva sa, čím môže byť nebezpečná. Má vysoký náber vody, a uzavrie paru. Môžeme skonštatovať, že všetky typy materiálu majú rozdielne vlastnosti, ba aj to, že ich kladné a negatívne vlastnosti sa menia. Rozhodnime sa na základe parametrov nášho domu a podľa svojich nárokov si vyberme izolačný materiál!

2020-05-05T15:39:34+00:00